• Модель: 1506
• Наявність: На складі
Ізолятор застосовується у всіх конструкціях вуликів стаціонарних і кочових пасік без порушення розмірів расплодних і зимових вуличок і деформації суміжних стільників. Він постійно перебуває у вулику і може використовуватися як звичайний сот.
При розміщенні в ньому матки, встановлюється в центрі гнізда, а порожній - на місці крайней кормової рамки. Вилов матки проводиться клітинкою, а випуск відкриттям випускного вікна.
Ізолятор служить для періодичного, сезонного і осінньо-зимового обмеження допуску матки до стільників для яйцекладки. У поєднанні з прийомами постійної генерації поколінь можливості бджоляра в підвищенні ефективності змісту бджолосімей значно зростають.
- Періодична ізоляція матки. Ізоляція проводиться 1-2 рази в сезон для підвищення використання медоноси і профілактичної боротьби з кліщем варроа. Для більш повного використання медоносів матки ізолюються від яйцекладки за 5-6 днів до початку активних виділень і випускаються за 3 дні до закінчення.
Профілактична ізоляція триває не менше ніж 25 днів до повного виходу розплоду перед нарощуванням зимуючих поколінь з подальшим знищенням кліща освоєним методом.
- Сезонна ізоляція проводиться за 5-6 днів до початку медозбору з першого основного медоноса і триває до нарощування зимуючих поколінь. Підтримування чисельності робочих бджіл для компенсації природних втрат від хижих птахів, комах і погодних явищ в травні-липні проводиться з розрахунку одна повна рамка друкованого розплоду в декаду. (На рівні виробництва розплоду в сім'ях, де відбір меду не проводився.) З цією метою доцільно поділ трудових функцій по сім'ях. Частина сімей спец. призначення направлено тільки на медозбір протягом усього сезону і частина тільки на розвиток і самозабезпечення. Профілактична ізоляція необхідна для всіх сімей для позбавлення від кліща і відгодівлі зимующего покоління більш зрілими годувальницями. Про роїння як про факт можна забути на весь сезон. Економічний ефект досягається за рахунок збільшення тривалості льотного періоду життя і 2-х-4-х кратного збільшення продуктивності вираженою цифрами в кратності надходження нектару до маси бджіл, що беруть участь в роботі, а також показаннями приростів контрольного вулика. Особливо це помітно в роки з відсутністю хороших медоносів.
- Осінні нарощування.
У період осіннього нарощування зимуючих бджіл все пчеломатки звільняються від ізоляції. Тривалість цього періоду 36 днів (- 1 + 4). З причини особливостей осінньої динаміки розплоду 80-85% яєць відкладаються в перші 5-6 днів. У наступні 21-22 дня відкладається всього 15-20%. Потім з 28 по 36 день другий сплеск яйцекладки. У періоди активної яйцекладки ефективні стимулюючі підгодівлі високоякісними кормами. Після цього терміну необхідна ізоляція всіх маток і повне припинення засіву, з тим щоб потім в зимуючий клуб не могла потрапити жодна особина з переповненим кишечником.
- Осінньо-зимова ізоляція.
Матка з ізолятором розміщується в центрі передбачуваного клубу і починається поступова збірка зимуючих гнізд. Восени без ізоляції можливі осередки розплоду з істотним перевитратою кормових запасів і життєстійкості бджіл.
Перед настанням стійких похолодань з утворенням пухкого клубу необхідна ревізія сімей. У гніздах з наявністю бджоли менше 5 рамок потрібно провести об'єднання або відкрити ізолятори, інакше загибель маток може перевищити 50%. У гніздах з наявністю бджоли на 7 і більше рамок ймовірність загибелі не перевищує 5%. Слід враховувати, що при ізольованій матці витрата кормів значно менше і зміщення клубу по кормовим запасам не відбувається, тому зайві кормові рамки будуть відігравати негативну роль. Нехай краще клуб має кілька витягнуту форму. При наявності фольгоизола на заставних діафрагмах гірше від цього не буде.
- Весняний випуск маток.
З настанням стійкого потепління і перших пилконосів ізолятори встановлюються на краю гнізда і відкриються з проведенням всього комплексу прийомів розвитку сімей. На несучість матки і молочні залози бджіл ізоляція впливає позитивно.
Складнощів у проведенні прийому особливих немає. Літня ізоляція найпростіший прийом з використанням ізоляторів будь-якої конструкції. Зимову ізоляцію не слід надмірно спрощувати. Найбільша складність в подоланні традиційних підходів в свідомості бджоляра і придбанні власного досвіду.