Медогонка 4-рамкова автоматична з електроприводом (далі - медогонка) призначена для вилучення бджолиного меду з розпечатанних соторамок під дією відцентрової сили.
Медогонка складається з бака із зливним краном 1, підставки 2, електроприводу 3, ротора з касетами 4, блоку управління 5. Зверху медогонка накрита кришкою з оргскла.
Ротор медогонки приводиться в обертання за допомогою пасової передачі від електродвигуна, розташованого знизу. Живлення електродвигуна - 12В, постійного струму, може здійснюватися від мережі змінного струму 220В через трансформатор-випрямляч, який встановлено в нижній частині медогонки, або від акумулятора 12 В (знизу блоку управління є 2 виведення з затискачами).
Касети з рамками автоматично встановлюються в неробочому положенні по радіусу до центру і повертаються при обертанні ротора медогонки в ту або іншу сторону в залежності від напрямку обертання ротора. Режим роботи медогонки встановлюється відповідними кнопками на пульті блоку управління.
Увага: встановлювати соторамки в касети тільки в неробочому режимі медогонки!
Основні технічні дані:
Габаритні розміри, мм
Підготовка виробу до роботи і порядок роботи.
Перед початком роботи медогонку необхідно помити гарячою водою і висушити. Встановити медогонку на рівній горизонтальній поверхні. Перевірити і при необхідності підтягнути всі кріпильні деталі. Під’єднати дроти живлення до блоку управління від блока живлення, або від двох послідовно з’єднаних акумуляторів по 12 В через спеціальний перехідник. При цьому необхідно дотримуватися полярності, інакше електропривід працювати не буде. Потім на пульті блоку управління (ПУМ) обираємо режим роботи: ручний «Р0», один із автоматичних (Р1; Р2; Р3; Р4; Р5; Р6), або програмований Р7. Натискаємо кнопку "СТАРТ/СТОП» (кришка медогонки при цьому повинна бути закрита).
ПУМ реалізує 8 режимів роботи медогонки – ручний, шість фіксованих і один програмований користувачем. Параметри шести фіксованих програм наведені в таблиці 1.
Програми 1-2 складаються з двох циклів, програми 3-4 - з трьох циклів, а програми 5-6 - з чотирьох циклів роботи медогонки. Кожен цикл складається з плавного розгону ротора медогонки до фіксованої для даного циклу швидкості з послідуючою витримкою часу в відповідності до таблиці 1, плавним гальмуванням з витримкою часу до повної зупинки ротора і, якщо потрібний перехід до наступного циклу програми – реверса. Час розгону и гальмування не входить в час циклу, наведений в таблиці 1.
Після старту і в процесі роботи любої програми кнопки "ПРОГРАМА" і "РЕВЕРС" заблоковані (не запитуються).
Всі натискання кнопок і моменти пуску і зупинки роботи медогонки супроводжуються короткими звуковими сигналами.