Медогонки

Медогонки призначені для вилучення бджолиного меду з розпечатаних гніздових і магазинних стільників під дією відцентрової сили.
Медогонки бувають неповоротні а також з поворотом касет (2,3,4 - рамкові), автоматичні з повним поворотом касет
(4,6,8 "Рут" рамкові) і неповним поворотом касет - напівповоротні (8,16,20,14 "Рут", 16 "Рут", 28 "Рут" - рамкові).
Прості неповоротні і поворотні медогонки можуть бути обладнані електроприводом, який встановлюється зверху. Блоки управління електропривода представлені 2-ма модифікаціями - Модель 1 або Модель 2. Опис електроприводів та блоків управління приведений в підрозділі "комплектуючі до медогонок". Автоматичні медогонки приводяться в дію з допомогою стаціонарного електроприводу, встановленого знизу медогонки. Електропривід 4-рамкової автоматичної медогонки представляє собою електродвигун з пасовою передачею
(див. опис цієї медогонки). Електропривід всіх інших автоматичних - черв'ячний мотор-редуктор. Процес відкачування меду в таких медогонках повністю автоматизований. Робота бджоляра полягає тільки в завантаженні медових рамок, натисканні кнопки "Пуск", та вивантаженні повністю відкачаних соторамок (блок управління налаштовується перед відкачуванням і по мірі необхідності коректується або змінюється програма його роботи). Блоки управління для 6 і 8 "Рут" - рамкових медогонок 2-х модифікацій - Модель 1 АВ та Модель 2 АВ. Всі інші медогонки комплектуються блоком управління Модель 2АВ. Опис їх роботи прведений в розділі "Медогонка 6- рамкова автоматична".
Особливістю автоматичних напівповоротних медогонок є те, що ротор має роздільні пластини. Касети при обертанні ротора прилягають не до його ободу, як в інших, а до роздільних пластин, які в свою чергу спираються на попередні касети. Таким чином в тому-ж діаметрі бака розміщується більше касет, зростає продуктивність відкачування. "Недоворіт" касет навіть сприяє кращому відкачуванню меду, так як чарунки стільників теж розташовані під невеликим кутом до горизонту.
СписокСітка
Відображати:
Сортування