Субліматор

Субліматор
Ціна 0.00 грн.
Кількість:     - АБО -   В улюблені Порівняти
      Даний прибор застосовується для лікування бджіл від кліща Варроа. Лікування відбувається за допомогою окурювання бджолиної родини парами щавельної кислоти за допомогою  даного прибору через нижній льоток або через спеціальний отвір  в задній стінці вулика.
     При попаданні кристалів щавельної  кислоти в камеру розігрівання де вона нагрівається,  відбувається хімічний процес сублімація  переходу кристалів кислоти з твердого стану в газоподібний, який в свій час при потраплянні в вулик заповнює вільний  простір, та починається зворотній процес кристалізації. Заповнивши простір вулика, пари осідають на рамки, бджіл та стінки вулика.
     Обробіток можна  проводити весь бджолярський сезон, починаючи з квітня місяця по кінець жовтня. Даний метод обробітку  являється самим безпечним  до самої бджоли!!! Обробіток варто проводити весною 2 рази з інтервалом в 4 доби. Також обробіток треба проводити в осінній період після медозбору 4 рази з інтервалом в 4 доби. Також можна зробити  контрольний обробіток бджіл в пізній осінній період, щоб денна температура не була нижчою  +10 градусів.  Можна проводити обробіток в літній час та за 7 діб до медозбору, так як пари кислоти не являються хімічними а, органічними та не впливають на якість меду. За однин обробіток осип кліщів досягає до 95% від всього кліща в вулику,окрім кліщів в печатному розплоді. Після обробітку максимальний ефект дії наступає на третю добу. Кристали кислоти зберігаються в вулику при середній вологості  до 10 діб за цей час спостерігається осип кліщів.
     Даний пробор дозволяє непереривну  роботу обробітку бджіл, та точність температурного режиму.  За допомогою електронного PID контролера температури , завдяки якому ми можемо точно контролювати температуру та не перегрівати кристали кислоти. Відомо що при нагріванні кристалів щавельної кислоти вище 250 градусів вони перетворюються на чадний газ та становлять загрозу для бджіл!!!
     Кислоту для обробітку варто використовувати з великим ступенем очищення від 99,6%. Дозування проходить з розрахунку 2 грами кристалів кислоти на 10-ти рамковий вулик (Дадан) та 1.5грам на 10-ти рамковий вулик (Рутт).
 
Використання прибору :
  • Увімкнути прибор до джерела живлення  220В.
  • Дочекатися нагрівання прибору до заданої температури 220 градусів.
  • Насипати дозовано в кришечки кристалів кислоти.
  • Перевернути прибор камерою нагрівання в верх дном та встановити кришечку з кислотою.
  • Встановити в льоток або в спеціальний отвір в задній стінці вулика в положенні верх дном та перевернути прибор.
  • Час випаровування однієї дози від 20 до 25 секунд.
Працювати можна три температурі камери нагріву від 200 до 240 градусів.
УВАГА: пари щавельної кислоти після сублімації являються небезпечними для здоров’я людини!!! При роботі необхідно мати засоби захисту дихальних шляхів, захисні окуляри та захисні рукавиці. Необхідно працювати проти вітру. Необхідно бути уважним та обережним при роботі з електричним прибором. Використовувати прибор необхідно на відкритому повітрі.